Almanya burun estetiği ameliyatı (Rinoplasti)

Almanya’nın Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfut, Düsseldorf, Dortmunt, Essen, Bremen, Dresden, Leipzig, Hannover, Nuremberg, Duisburg, Bochum, Wuppertal, Bonn, Mannheim, Bielefeld ve daha bir çok kentinden hastalar burun estetiği ameliyatı için İstanbul ve İzmir’e gelmektedir. Anadolu Cerrahi bünyesinde güvenle gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı hakkında merak edilenlere yazımızın içeriğinde yer verdik.

Burun estetiği ameliyatı Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Koray Urgu ve deneyimli ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bireyler karşı karşıya geldiğinde ilk dikkat çeken ya da aynaya baktığımızda ilk gözümüze takılan bölge burundur. Burundaki şekil bozukluğu en fazla rahatsız olunan konu olduğu için ülkemizde de estetik ameliyatları arasında en çok uygulanan estetik ameliyat burun estetiği ameliyatıdır. Gözde büyütüldüğünün aksine kolay bir operasyon olan rinoplasti ameliyatının süreçlerini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Koray Urgu anlattı.

Burun estetiği ameliyatı nasıl gerçekleştiriliyor?

Rinoplasti yapılacak kişinin kemik yapısı oluşumu açısından 18 yaşından büyük bireylere yapılabildiğini söyleyen Op. Dr. Koray Urgu, “ Nefes almadaki sorunlar ameliyat öncesi yapılan muayene ve tetkiklerde mutlaka incelenmelidir. Rinoplasti sırasında burun içinde mekanik nedenden dolayı yaşanan nefes alma sorunları da çözülebilir” dedi.

Rinoplastinin genel anestezi altında yaklaşık 1,5-2 saatlik bir operasyon ile gerçekleşiyor. Op. Dr. Urgu, “Hastanın durumuna bağlı olarak açık rinoplasti ( burun ucunda kesi yapılarak) veya kapalı rinoplasti (burun delikleri içerisinden kesi yapılarak) uygulayabiliyoruz. Kapalı rinoplasti sonrasında şişlik ve morluk daha az olmakta, iyileşme süresi daha hızlı olmakta ve daha doğal burun şekli verilebilmektedir. Ayrıca aşırı eğri burunlarda veya septum bölgesi eğriliklerde kapalı tekniğin avantajları bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Burun estetiği ameliyatı sonrası süreç nasıl ilerler?

Rinoplastiden 6-8 saat sonra aneztezik ilaçların etkisinin geçmesiyle hasta sıvı ve yumuşak gıdalar ile beslenmeye başlayabiliyor. İlk 24 saat aralıklı soğuk uygulama yapılmalıdır. Soğuk uygulama göz etrafında oluşabilecek şişlik ve morlukların azalmasını sağladığını söyleyen Op. Dr.Urgu, “Ameliyattan 7 gün sonra tampon ve atel alınır. Tampon ve atel alınması ağrısız bir işlemdir. Burun üzerine baskı yaparak ödemi azaltmak amacıyla flaster uygulanır ve 3-4 günlük kontrollerde yenilenir. Ameliyattan yaklaşık 10-15 gün sonra burun pansumansız hale gelir” dedi.

Burun son halini ameliyattan 6 ay sonra alır. Ameliyattan sonra ilk 2 ay gözlük kullanılmaması ve 6 ay boşunca darbeden sakınılması da diğer önemli noktalar arasında.

Burun estetiği ameliyatı fiyatları 2019

Almanya’nın Berlin, Hamburg, Münih, Köln, Frankfut, Düsseldorf, Dortmunt, Essen, Bremen, Dresden, Leipzig, Hannover, Nuremberg, Duisburg, Bochum, Wuppertal, Bonn, Mannheim, Bielefeld ve diğer illerinden, Türkiye’nin tüm şehirlerinden, burun ameliyatı (Rinoplasti) fiyatları 2019 hakkında detaylı bilgi almak için Anadolu Cerrahi iletişim merkezine ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz: 0232 484 00 88- 0532 449 69 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir