Gençlik aşısı uygulamasının faydaları

Zamanın etkisi ile ciltte bazı deformasyonlar, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu deformeleri gidermek için bir çok yöntem mevcut. Bunlardan en etkili olanlarından birisi “Gençlik Aşısı” tedavisidir. Bu tedavinin temelinde cilde uygulanan ” hyalüronik asit” bulunmaktadır.

Doğal olarak ciltte var olan ancak zamanla dokularda azalan hyalüronik aside destek amaçlı yapılan enjeksiyon sonucunda anti oksidan görevi yapan asit kişinin cildine yitirdiği nem, parlaklık, esneklik ve canlılığını tekrar kazandırır.

Hyalüronik asit sayesinde cilde parlaklık, nem, canlılık ve esneklik kazandırılır. Enjeksiyon yoluyla cilde uygulanan gençlik aşısı, ciltte kolajen üretimini tetikleyici etkisiyle nem ve parlaklık verirken sıkılaşmasını sağlar. Kollajen, cilt yapısının temel taşlarından olduğunu düşünürsek gençleşme üzerinde sıkılaşma ve canlılık adına büyük rol oynar. Bu tedavi ciltte meydana getirdiği yenilenme ve meydana getirdiği değişim sebebiyle ismi gençlik aşısı olarak kaydedilmiştir.

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanabilir?

Gençlik aşısının vücutta uygulanabilen alanları; alın, kaş ortası, göz çevresi, ağız çevresi, yüz, boyun, dekolte ve el üzeridir. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılır ve cildin altına çok ince iğneler ile uygulanır. 15 – 20 dakika içinde işlem tamamlanmış olur. 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Çevresel etkenler sebebiyle oluşan deformasyonları gidermek için erkenden önlem alınması adına ideal bir yöntemdir.

Gençlik aşısı uygulamasından sonra iğne yerlerinde çok küçük morluklar oluşabilir. Anca 2-3 gün içerisinde kaybolur. Bu morlukları önlemek için eğer aspirin kullanılıyorsa 3 gün önceden kesilmesi önerilir. Hamilelik dönemindekiler içi uygun bir yöntem değildir. Bunların dışında gençlik aşısının bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Gençlik aşısı hangi sıklıkla uygulanmalıdır?

30 -35 yaşlarındaki kişilerde cilt deformasyonu daha az olduğu için, ilk seanstan sonra 15 gün arayla 2 seans daha uygulanması yeterli olacaktır. İşlemin tam olarak etkisi 3 ay içerisinde görülür. Uygulamanın etkisini devam ettirmek için 3 – 6 ayda bir seans ile tekrarı yapılabilir.

35 yaş ve üzerindeki dönemlerde ise ilk 2 seanstan 1ay sonra hyalüronik asidin kalıcılığını arttırmak adına kırışıklıkları azaltma amacı ile IALSistem ACP uygulamasından faydalanılabilir.

Geçlik Aşısı uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner ve tecrübeli ekibinden yardım alabilirsiniz. İletişim için 0555 102 90 90 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir