Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling, cildi canlandırmak için kullanılan kimyasal maddeler ile cildin hasarlı bölümünün soyularak yeni bir deri oluşumunun sağlanması işlemidir. Sizler izmir kimyasal peeling fırsatları, kimyasal peeling fiyatları 2019 hakkında bilgi almak istiyorsanız, Dermatoloji uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner’in yönettiği güzellik merkezimizde, deneyimli estetisyen ve hemşirelerimizin yer aldığı ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

İzmir kimyasal peeling fırsatları

İzmir kimyasal peeling fırsatları

Zamanın etkisiyle ciltteki kolajen liflerinde bozulmalar meydana gelir ve ciltte çizik ve kırışıklara neden olur. Kimyasal peelingle, hasarlı yapının soyularak çıkartılması ile daha pürüzsüz, sağlıklı rengi ve dokusu olan pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kimyasal peeling ile ilgili bilgilendirme

 Detaylandırmak gerekir ise, akne ve daha sonrasında bıraktığı izlerin tedavisinde, kırışıklık ve ince çizgilerin tedavisinde, yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesinde, gebelikte oluşan lekelerin giderilmesinde ve yaşlılık belirtilerini gidermek amaçlı kullanılmaktadır. Ciltte yapılanma, derinlemesine arınma ve onarım için kullanılan bir yöntemdir.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollara uygulanabilen yöntemi doktor seçimi ve derinin durumuna göre kimyasallar seçilerek uygulanır. Muhakkak hastane şartlarında uygulanması gerekmektedir.

          İşlem cilt,  öncesi aşırı yağından arındırılır ve temizlenir. Gözler pamuk ile kapatılıp dudaklara vazelin sürülerek korunur. Daha sonra “Alfa Hidroksi Asitler (AHA)” uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra kimyasal ciltten uzaklaştırılır. Seans aralarında kullanılacak kremlerle tedaviye devam edilir. Uygulama ortalama olarak 10 dakika sürer. Kimyasal peeling 1 yada 2 hafta aralıklarla 8 seans olarak uygulanır.

Kimyasal Peeling Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kimyasal peeling, kış mevsiminde uygulanması gereklidir. Çünkü güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Uygulama sonrasında mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalı, uygulamayı takip eden birkaç saat makyaj yapılmamalı ve alkol içeren temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

Bu işlem mutlaka uzman dermatologlar tarafından uygulanması gereklidir. Ayrıca hamilelik döneminde olanlar ve ve uygulanacak bölgede aktif enfeksiyonu bulunan kişilerde bu yöntem uygulanamaz.

Peeling tedavisinde ne tür problemler görülebilir?
Tedaviden sonra kısa süreli hafif kızarıklık, pullanma ve soyulma olabilir. Tedavi sonrası enfeksiyon, skar (nebbe dokusu) oluşma riski ise AHA peelingde yok denecek kadar azdır. İşlem sırasında yanma ve hafif kızarıklık hissedilebilir fakat kişinin sosyal ve iş yaşantısına etki etmez.

Kimyasal peeling fiyatları 2019

Kimyasal Peeling Fiyatları 2019

İlgili Sağlık Bakanlığı mevzuatları gereğince, kimyasal peeling fiyatları hakkında bilgiyi internet ortamında paylaşamıyoruz. Detaylı bilgiye 0 555 102 90 90 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu yöntemde kullanılacak olan kimyasallar uygulanacak bölgeye ve miktara göre değişiklik göstermektedir.

Kimyasal peeling fiyatları 2019 hakkında bilgi edinmek için Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner ve tecrübeli ekibinden yardım alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için 0 555 102 90 90 numaralı telefondan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir