Yaşlanmaya Karşı Çözüm “Fransız Askısı”

Yaşadığımız dönem itibari ile hareketsiz yaşam, yetersiz protein tüketimi hızlı kilo alıp verme gibi durumlar ciltte sarkmalara neden olmakta. Bu durumu önlemek için birçok yöntem bulunuyor fakat ameliyat olmak  istemeyen bireyler için Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner “Fransız Askısı” yöntemi hakkında bilinmesi gerekenlere değindi.

Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner, “Hem kadın hem de erkek bireyler için kullanılabilen bu yöntem, genellikle en fazla görünen yer olan yüz bölgesinde tercih ediliyor. Ancak vücudun sarkan diğer bölgelerinde de bu yöntem kullanılabiliyor” dedi.

Yüz bölgesinde, dikdörtgen halinde sarkma oluşan bölgeye uygulanarak V halini alması sağlanan Fransız askısı yöntemi, elmacık kemiği, çene altı, kaş, boyun ve gereken diğer alanlarda kullanılabilir. Ayrıca vücudun geri kalanında kol ve bacak sarkmaları, göğüs ve kalça sarkmalarında da kolaylıkla kullanılabilir. 

Fransız Askısı Nasıl Uygulanıyor?

Fransız askısı, uygulama, hazırlık ve kontrol aşaması ile birlikte 30-45 dakika sürmektedir. Yüz bölgesine uygulanırken lokal anestezi kullanılır ve bu şekilde ağrı en aza indirilmiş olur. Bir seans olarak uygulanır ve hasta askıyı zorlamadığı takdirde sarkma yaşanmaz.  Fransız askısı, diğer yüz germe ve materyal uygulama işlemlerine göre daha  üstün bir yöntemdir. Mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. 

Fransız askısı uygulaması sırasında kullanılan biyo uyumlu ipler sarkma olan bölgede düzeltme işlemini hızlı bir şekilde başlatmaktadır. 3 ve 7 gün arasında gözle görülür değişiklikler oluşur. 30 gün içerisinde de yöntem tam olarak etkisini göstermektedir. 

Sonuç olarak gerek zamanın etkisi gerekse genetik faktörler gereği yaşanan cilt sarkması problemleri için artık bıçak altına yatmaya gerek yok. Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Salih Çetiner, “Fransız askısı yöntemi ile birlikte ameliyat korkusu yaşayan fakat ciddi sarkma problemi olan hastaların da ameliyat olmadan ve gündelik yaşamından uzak kalmadan deformasyonlardan kurtulması mümkün” diye ifade etti.

Yapılması gereken sadece 45 dakikalık bir işlem. Sonrasında hem sarkmalardan kurtulmuş olup hem de gençleşmiş bir cilt ile hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir